INSTRUKTOR JÓGY - Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy akreditované REKVALIFIKAČNÍ STUDIUM. Škola Jógy Berkana

Xylitol sweet 1000g

Xylitol je přírodní sladidlo, které udržuje nízkou a stabilní hladinu krevního cukru. Pomalu se vstřebává a trávi, takže navozuje pocit sytosti. Čistý... celý popis
Dostupnost
Skladem
Nejsme plátci DPH
290,0 Kč
Momentálně není k dispozici
Číslo produktu:205
Kompletní specifikace

Xylitol je přírodní sladidlo, které udržuje nízkou a stabilní hladinu krevního cukru. Pomalu se vstřebává a trávi, takže navozuje pocit sytosti. Čistý xylitol je bílý krystalický prášek, který vypadá a chutná jako cukr. Neškodí zubům a má o třetinu méně kalorií než řepný cukr, při stejné sladivosti.

Xylitol není  umělé sladidlo, ale sladký krystalický uhľovodík, který se přirozeně vyskytuje ve všetch druzích zeleniny a ovoce. Průměrný dospelý človek skonzumuje několik sto miligramů xylitolu z ovoce a zeleniny denně. Někteří můžou skonzumovat 1 až 2 gramy, podle složení jejich potravy. Průmyslně se xylitol vyrábí z kukuričných klasů.

Xylitol se používá v produktech zdravé výživy, například ve žvýkačkách, bombonech, zubních pastách, nosních kapkách a sprejích. Může se použít jako náhrada cukru v různých druzích potravin.

Xylitol je přirozené sladidlo, které udržuje nízkou a stabilní hladinu krevního cukru.  Svým mimořádně nízkým glykemickým indexem (GI) 7  v porovnání s cukrem, který má 68  používání xylitolu v mnohých potravinách, které běžně obsahují cukr, pomáhá udržovat normální hladinu glukózy.

Nízký GI xylitolu nejen že pomáha udržovat úroveň krevního cukru, ale pomáhá i při přejezení se a nadváze. Xylitol se v těle absorbuje a metabolizuje pomalu a postupně, přičemž zvětšuje pocit nasycenosti a snižuje riziko přejídání. A protože má o 40% méně kalorií jako cukr, xylitol pomáhá zmenšovat příjem kalorií a podporuje snižování nadváhy.

Xylitol  označovaný na výrobcích jako uhlovodík - se v potravinách používá od roku 1960 a v USA je schválený ako potravinový doplněk pro dietní výrobky v neomezeném množství.  Může se bezpečně používa při cukrovce a hypoglykémii.

Zboží zařazeno v kategoriích

Inovace Republiky - Adolf Inneman

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz