CZEXIT - JSME PROTI NACISMU A FAŠISMU A VŠEM CO NACISMUS PODPORUJÍ www.michalapetr.com www.charta2022.cz www.zlatyspendlik.cz www.prolibertate.cz
  1. Úvod
  2. BLOG
  3. MIP 75 USA začaly válku proti Bruselu! Plán na dělení Ruska! Aliance Londýn-Peking, důsledek pádu Johnsona! - www.michalapetr.com
12.07.2022

MIP 75 USA začaly válku proti Bruselu! Plán na dělení Ruska! Aliance Londýn-Peking, důsledek pádu Johnsona! - www.michalapetr.com

Přejdi na www.michalapetr.com

USA jsou známé jako stát, který v historii vedl největší počet válek. A tak nepřekvapuje, že nejnověji válku vyhlásily i Bruselu. Je to finanční válka. A americkým cílem v ní je, co nejvíce srazit hodnotu EURA vůči Dolaru. A Dolaru se ve válce proti EURU daří. A výsledky války jsou pro unijní ekonomiku děsivé!

EURO a Dolar se nyní mění 1 ku 1, a to znamená, že od začátku roku EURO ztratilo 20% své hodnoty vůči Dolaru. Čím je EURO vůči Dolaru slabší – tím jsou pro Evropany dražší Energie! Tato prostá rovnice znamená, že americká válka proti EURU zvyšuje v Evropě drahotu a inflaci, kdežto na druhé straně Atlantiku, má účinek opačný – snižuje inflaci i drahotu. Jsme tak svědky opravdu upřímného Euro-Atlantického spojenectví, kde se jeden člen party (USA) snaží vydělat na obtížích, které způsobí svému spojenci.

Sjednotitel Německa Bismarck přirovnával spojenectví k jezdci na koni – silný spojenec se veze a komanduje, a slabý spojenec ho nese a poslušně cválá, kam je mu určeno.

Evropa je nyní finanční politikou USA tlačena k vražednému zdražování. Od vyhlášení sankcí, jaké svět ještě nikdy neviděl, musí Evropané nakupovat energie buď v Rusku za Rubly – a Rubl za jediný rok posílil o 20%, a nebo na světovém trhu za Dolary – a Dolar za jediný rok posílil o 25%. Pro Evropu to znamená, že za dovážené Energie a Suroviny musí nyní zaplatit více EUR, než platila v minulosti. A pro Evropany (Česko Koruna je na tom stejně jako EURO) to znamená, že musí více zaplatit na složenkách a v obchodech. Ke zdražování zaviněnému Putinovou Neválkou na Ukrajině, sankcemi jaké svět ještě neviděl, důsledky pandemie a rozhazování miliard letadly, tak nově pro Evropany přibyla Americká dolarová drahota. Tím vším  je dán výsledek – dokonce i Německo! se dostalo do obchodního deficitu!

V USA je politika drahého dolaru novou mantrou demokratů v boji proti republikánům o amerického voliče ve veledůležitých podzimních volbách. Čím je dolar dražší, tím levnější je zboží v amerických obchodech. Největší americký obchodní řetězec Walmart má na svých pultech 70 až 80% zboží vyrobeného v Číně. Připočtěte Evropské, Mexické, Indické a další světové zboží, a snadno zjistíte, že USA zahájili boj s drahotou, tím že své problémy přenesou na svět, ať už spojence (EU), a nebo nepřátele (Čína). V USA jako vždy rozhoduje America First, a tenhle slogan spojený v Evropě s Donaldem Trumpem, vymyslel už jeho dávný předchůdce Wodrow Wilson. Asi proto má v Praze na hlavním nádraží bystu, že?

Brusel je ve válce s dolarem v pasti, protože nemůže jako americký FED zvyšovat úrokové sazby, aby hodnotu EURA udržel. Jakmile by tak udělal (ECB-Lagardeová), zhroutí se Itálie, a další země jižní Evropy pod úroky z dluhů, které nasekaly. A to by znamenalo konec EURA i Bruxelae!

Tzv. Západní spojenectví se bortí jako papírová věž. Ještě před pár dny demonstrovaly Británie, EU a USA nerozbornou jednotu proti Rusku, za Ukrajinu, a proti Číně. A neuplynul ani týden, a britští bankéři už nechali sesadit Borise Johnsona z funkce premiéra Británie. Proč? Protože jeho politika vyjednat s Bruselem, aby bankéři z Londýnské City neztratili lukrativní přístup na bankovní, finanční a pojistné trhy EU nikam nevedla. Brusel se zkrátka rozhodl využít Brexitu a zbavit Londýnskou City jejího výsadního postavení ve světě financí.

Britští bankéři ale rychle pochopili, že jednání Johnsona s Bruselem nikam nepovedou. A protože Británie by se bez Londýnské City stala bezvýznamným chudým a studeným ostrovem, vyslali posli do Velké Číny, a Čína souhlasila. A jak před už před rokem navrhl dnešní horký kandidát na post britského premiéra Rishi Sunak na shromáždění bankéřů, Londýnská City se má stát Evropskou centrálou čínského finančnictví! Tím bude prosperita Británie na příštích 100 let zachráněna a Evropanům nakonec stejně nezbude, než ponechat své finanční centrály v Londýně, a ne je přesunout do Paříže a Berlína, jak plánovali, protože Londýn jako centrum čínských financí v Evropě, si prostě ještě posílí svoji roli centra světového finančnictví! A Číňané získají zadní vrátka pro pronikání do USA i EU! Tohle je velká lekce z velké politiky pro českého ministra zahraničí Lipavského – svou protiruskou politikou tak společně s ostatními bruselskými ovcemi vytvořili výsledek, o kterém se ještě loni mohlo Číňanům jenom zdát! Londýn tak získá vliv na správu čínských aktiv v roční hodnotě 48 miliard liber! A tučné zisky! Kdysi stačilo Jidášovi 33 stříbrných. Časy se mění, princip britské politiky zůstává. England First!

Ukrajinský prezident Zelenský ještě asi nepochopil, co si už prý nahlas cvrlikají i vrabci na Wall Street – Že USA jsou už unaveny ukrajinskou válkou. A že finanční náklady na udržování Ukrajiny v boji proti Rusku převyšují jejich reálné možnosti. Za pět měsíců stála USA podpora Ukrajiny jako 5 let války v Afganistánu, a to do boje nenasadily jediného vojáka. Obdobně i Evropa začala počítat každé EURO a zablokovala na berlínský pokyn 9 miliard EUR pro Ukrajinu. Asi proto Zelenský o víkendu oznámil ofenzívu milionem vojáků proti Rusku! A média poslušná Bruxelae začala zprávu o chystané ukrajinské ofenzívě šířit jako lavinu mezi Evropany! Důvod povyku je prostý – je třeba dát naději a přehlušit negativní zprávy o únavě západních spojenců z války.

Před pár dny uspořádala vláda USA konferenci na téma, jak dekolonializovat,  a rozdělit Rusko. Na konferenci vystoupilo několik aktivistů z Ukrajiny, Ruska a USA. Záznam jejich diskuze, jak naložit po vítězství s Ruskem najdete zde. Mapu, jak si to aktivisté shromáždění vládou USA představují zveřejnila KP.RU. (Mapa v americkém záznamu diskuse není.)

Zatím co Evropané se vzájemně zrazují a nesmyslně proti sobě válčí a slibují si, že území poraženého státu rozparcelují, a nebo rovnou zaberou, Čína se směje, a připravuje se na válku. Nově se Číňané pochlubili novým technickým zázrakem – bombardérem nosičem hypersonických raket dalekého dosahu. Stelth Bombardéry mají kroužit nejspíš nad Pacifikem, kde se nedají zjistit, a v případě nutnosti (nebo na povel) odpálit svůj smrtící náklad na USA! (Obrázek z čínského videa o vyráběném bombardéru H-20)

Jak už jsme v minulosti upozorňovali Darina Morozovová, ombudsmanka Doněcké republiky pravidelně zveřejňuje ztráty vojáků, civilistů i dětí v ukrajinské válce, které tato separatistická republika od konce února utrpěla: 2247 vojáků padlo. 9453 bylo zraněno. K tomu v důsledku bojů zemřelo 7900 civilistů a 111 dětí. Doněcká republika vstoupila do války s armádou o počtu 20 000 vojáků! Po zahájení bojů provedli mobilizaci. Rusko a Ukrajina nasadili do bojů 5 až 10 krát více vojáků než dvou milionový Doněcká republika. Pokud tedy počty udávané Darinou Morozovovou vynásobíte 5 (Rusko) a 10 (Ukrajina) dostanete přibližný počet obětí těchto stran konfliktu. (Pozor – platí pouze pro vojáky!)

Na závěr – Všem přeji hezké léto a děkuji za podporu a pomoc. V dnešní analýze jsme tedy vysvětlili v jediném díle vliv Číny (zboží za dolary) a USA (drahý dolar) na Evropskou drahotu. Příště vysvětlím proč drahota potrvá do roku 2026! Hezké léto. 

Přejdi na www.michalapetr.com

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli

www.otevrisvoumysl.cz

Vytvořeno na Eshop-rychle.czEshop-rychle.cz